Yetişkinler için Bisiklet Kursu – Özel Ders

2 saat Özel Ders – Pedallamak çok kolay

Bisiklet binmeyi öğrenmek o kadar kolay ki, “Neden bugüne kadar öğrenmemişim?” diyeceksiniz. Gediz Hoca ve ekibiyle Bostancı Bisiklet Kursu’nda Ders alanların %90’ı ilk günden denge kurmayı, ve pedallamayı başarıyorlar. Örnek videoları aşağıda izleyebilirsiniz. Yaş önemli değildir. Yetişkin derslerinde düşme olasılığını azaltmaya yönelik kişiye özel bir metod kullanıyoruz. Size uygun bir bisiklet getiriyoruz.

Bisiklet Dersi ücreti bisiklet dahil  saatlik 300 tl (2 saat 600) dir. Dersleri İstanbul Anadolu Yakası Bostancı Sahili’nde, İdealtepe Sahili’nde ve Bostancı Metro istasyonu yakınında yapıyoruz.

Öğrenci yorumlarını bu sayfanın en altında ve google işletme sayfamızda okuyabilirsiniz.

call

tıkla ara

Tel-whatsapp:

0 (535) 305-8156

not: bisikleti güvenli bir şekilde kullanmayı öğrenmek, ya da şehir trafiğine çıkabilmek elbette 2 saatten uzun sürer. Ancak biz siz ilk adımı atarken yanınızda bulunacağız, düşme ve sakatlanmaları asgariye indirmeye çalışacağız. Sonrasında geliştirmek için kurları almaya bizle devam edebilir ya da kendiniz ilerletebilirsiniz. 

En kendine güvenemeyen öğrencilerimiz bile 1-2 saat içerisinde pedallamaya başladılar.

Öğrencilerimizin çocuk/yetişkin oranı kabaca yarı yarıyadır. En büyük çoğunluğu 30-50 yaş ve 7-12 yaş arası oluşturuyor.

Boyunuza uygun bir bisikleti ve kaskı sizin için biz temin ediyoruz. Randevu ayarlamak ya da koşulları öğrenmek için bizi arayabilir ya da whatsapp ile iletişime geçebilirsiniz. Mesajınızda isminizi,boyunuzu, size uygun tarih ve saatleri yazabilirsiniz.

Ders Programı:

Haftaiçi ve Haftasonu ders yapıyoruz. Çalışanlar için haftaiçi akşam seanslarımız (19:30-21:30) ve sabah 7:00-9:00 seanslarımız mevcut. Güneşin erken doğmasıyla 6:00-8:00 seanslarımız da oluyor. Hafta sonları kurs programımız hafta başından dolmaya başlar, bu yüzden erken arayarak uygun bir saatte yer ayırınız. Yaz aylarıyla beraber güneşin dik olduğu saatlerde ders yapmıyoruz. (12:00 – 15:00)

Her kur ortalama 2 saat sürer. Gelişim öğrenciden öğrenciye farklılık gösterebilir.

Öğrenciler 1. kur sonunda:

Duruş pozisyonundan pedallar vasıtasıyla kalkıp, makul bir mesafe gidebilecek, dönebilecek, fren yaparak durabilecekler.

Bisiklet Eğitimi Kursları: Başlangıç orta ileri seviye

call

tıkla ara

Tel-whatsapp:

0 (535) 305-8156

SIKÇA SORULAN SORULAR


Yaş sınırlaması var mı?
Yaş sınırlamamız yok. Zindeyseniz, ve istekliyseniz bisiklet öğrenmemeniz için hiç bir sebep yok. 60 yaş üstü olup da aynı gün öğrenen çok öğrencimiz oldu. Bize gelen öğrencilerin yaş ortalaması 40. Çocuklar ise 4-5 yaşından itibaren öğrenebilirler.

Düşer miyim?
Uygun bisiklet, ve kişiye özel öğretme tekniği ile düşme riskini asgariye indiriyoruz. Tabi ki düşme riski mevcut. Ancak “bisiklet düşe düşe öğrenilir” söylemine katılmıyoruz. Öğrencilerimizin büyük çoğunluğu hiç düşmeden birinci kuru tamamlıyorlar. Eğitmeniniz yanında dizlik, dirseklik ve kask getirecektir. Dilerseniz kullanabilirsiniz.

Ücret nedir? Kredi Kartı ile ödeyebilir miyim?
İki saatlik ders toplam 600 tl’dir. Genellikle blok ders yapmayı tercih ediyoruz. Bu sayede bir günde pedallamayı hedefliyoruz. Malesef kredi kartı kabul etmiyoruz.

Bisiklet getiriyor musunuz?
Evet, boyunuza uygun bir bisiklet getiriyoruz. Kendi bisikletiniz varsa alışmak için getirebilirsiniz. Eğitmeniniz, ufak sorunları varsa halledebilir, (örneğin tekerlerini şişirebilir).

Dersi nerede yapıyorsunuz?
İlk seviye dersleri genellikle Bostancı Metro Durağı çıkışı Evren Sitesi futbol sahasında kapalı alanda yapıyoruz. Deneyim derslerini araç trafiğine kapalı bostancı sahilinde veya idealtepe sahilinde yapıyoruz.

Her saat verebiliyor musunuz?
Bizi ararsanız, size uygun bir saatte ders ayarlamaya çalışırız.

Denge sorunum var. Kötü bir düşüş yaşadım. Öğrenebilir miyim?
Kesinlikle. Alışık olmadığınız bir alet üzerinde dengede durmaya çalışırken tedirgin olmanız ve kasılmanız normaldir. Ancak alışmak da sanıldığı kadar zor değildir. Biz öğrenme sürecini küçük aşamalara bölerek bu tedirginliği yok ederiz ve öğrendiklerimizi pekiştirerek gideriz.

Bisiklet Nasıl Sürülür/Kullanılır?:

Bisiklete binmeyi öğrenmenin temel unsurları:

  • Denge
  • Bisiklet mekaniğine alışmak (fren, pedallar)
  • Özgüven kazanmak – korkuları yenmek ve
  • Pratik yapmaktır.

Sürücüyü tutarak, götürerek öğretmiyoruz. Kullanıcı ilk andan itibaren dengesini kendi bulması öğrenmelidir. Ancak biz güvenli bir şekilde kullanmanız için gerekli bilgileri size vererek öğrenme aşamasında yanınızda bulunuyoruz.

Bisikleti yavaş kullanmak daha zordur. Fiziksel olarak hızlandıkça tekerlerin dengede durması kolaylaşır. Ancak hızlandıkça da düşme korkusu ağır basar. Biz bu süreçte yanınızda bulunarak, hatalarınız varsa düzeltir, gerektiğinde ufak dokunuşlarla dengeye dönmenizi sağlarız. Bugüne kadar yüzlerce kişiye öğrettik. Size de öğretebiliriz.

Yaptığımız işten keyif alıyoruz, ve yuvadan her yeni kuş uçtuğunda biz de sizin kadar heyecanlanıyoruz.

mutlu sürüşler

Bostancı Bisiklet

[fbcomments url=”http://www.bostancibisiklet.com/bisiklet-kursu-egitimi-ozel-dersi/”]