Avrupa Yakasında Bisiklet Kursu – Bisiklet Dersi

Yetişkin ve Çocuklara 2 saatte bisiklet sürmeyi öğretiyoruz:

(güncel: 2023 Temmuz) Avrupa yakasında bisiklet kursu vermeye başladık. Cuma ve Pazar Akşamları Yenikapı, Ataköy, Yeşilköy hattında ders verebiliriz. Detayları öğrenmek için bizi arayın / mesaj atın.

Avrupa yakası bisiklet dersi ücreti saatlik 400 tl (2 saat 800) tldir. Birinci kur bisiklet eğitimini alan öğrencilerimizin %90’ı 2 saatlik seans sonunda dengede kalmayı ve kendi kendilerine pedallamayı başarıyorlar.  Kursumuzda yaş sınırlamamız yok, tek şart “öğrenmeyi istemek”tir. Öğrencilerimizde en büyük çoğunluğu 30-50 yaş ve 7-12 yaş arası oluşturuyor.

Boyunuza uygun bir bisikleti ve kaskı sizin için biz temin ederiz. Çalışanlar / okuyanlar için hafta içi akşam seanslarımız mevcutRandevu ayarlamak ya da koşulları öğrenmek için bizi arayabilir ya da whatsapp ile iletişime geçebilirsiniz. Mesajınızda isminizi,boyunuzu, size uygun tarih ve saatleri yazabilirsiniz.

Bisiklet Dersi - Bisiklet Kursu Bostancı

İstanbul Anadolu yakasında dersler için tıklayın.

Her kur ortalama 2 saat sürer. Gelişim öğrenciden öğrenciye farklılık gösterebilir.

Bisiklet Eğitimi Kursları: Başlangıç orta ileri seviye

call

tıkla ara

Tel-whatsapp:

0 (535) 305-8156


Öğrenciler 1. kur sonunda:

Duruş pozisyonundan pedallar vasıtasıyla kalkıp, makul bir mesafe gidebilecek, dönebilecek, fren yaparak durabilecekler.

Öğrenim süresi 30 dk ile 3 saat arasıdır. Ortalama 2 saatte tüm öğrencilerimiz pedallamaya başlıyorlar.

turlar-banner

Başlangıç Seviyesi Ders videoları:

SIKÇA SORULAN SORULAR


Yaş sınırlaması var mı?
Yaş sınırlamamız yok. Zindeyseniz, ve istekliyseniz bisiklet öğrenmemeniz için hiç bir sebep yok. 60 yaş üstü olup da aynı gün öğrenen çok öğrencimiz oldu. Bize gelen öğrencilerin yaş ortalaması 40. Çocuklar ise 4-5 yaşından itibaren öğrenebilirler.

Düşer miyim?
Uygun bisiklet, ve kişiye özel öğretme tekniği ile düşme riskini asgariye indiriyoruz. Tabi ki düşme riski mevcut. Ancak “bisiklet düşe düşe öğrenilir” söylemine katılmıyoruz. Öğrencilerimizin büyük çoğunluğu hiç düşmeden birinci kuru tamamlıyorlar. Eğitmeniniz yanında dizlik, dirseklik ve kask getirecektir. Dilerseniz kullanabilirsiniz.

Ücret nedir? Kredi Kartı ile ödeyebilir miyim?
İki saatlik ders toplam 600tl’dir. Genellikle blok ders yapmayı tercih ediyoruz. Bu sayede bir günde pedallamayı hedefliyoruz. Malesef kredi kartı kabul etmiyoruz.

Bisiklet getiriyor musunuz?
Evet, boyunuza uygun bir bisiklet getiriyoruz. Kendi bisikletiniz varsa alışmak için getirebilirsiniz. Eğitmeniniz, ufak sorunları varsa halledebilir, (örneğin tekerlerini şişirebilir).

Her saat verebiliyor musunuz?
Bizi ararsanız, size uygun bir saatte ders ayarlamaya çalışırız.

Denge sorunum var. Kötü bir düşüş yaşadım. Öğrenebilir miyim?
Kesinlikle. Alışık olmadığınız bir alet üzerinde dengede durmaya çalışırken tedirgin olmanız ve kasılmanız normaldir. Ancak alışmak da sanıldığı kadar zor değildir. Biz öğrenme sürecini küçük aşamalara bölerek bu tedirginliği yok ederiz ve öğrendiklerimizi pekiştirerek gideriz.

Bisiklet Nasıl Sürülür/Kullanılır?:

Bisiklete binmeyi öğrenmenin temel unsurları:

  • Denge
  • Bisiklet mekaniğine alışmak (fren, pedallar)
  • Özgüven kazanmak – korkuları yenmek ve
  • Pratik yapmaktır.

Sürücüyü tutarak, götürerek öğretmiyoruz. Kullanıcı ilk andan itibaren dengesini kendi bulması öğrenmelidir. Ancak biz güvenli bir şekilde kullanmanız için gerekli bilgileri size vererek öğrenme aşamasında yanınızda bulunuyoruz.

Bisikleti yavaş kullanmak daha zordur. Fiziksel olarak hızlandıkça tekerlerin dengede durması kolaylaşır. Ancak hızlandıkça da düşme korkusu ağır basar. Biz bu süreçte yanınızda bulunarak, hatalarınız varsa düzeltir, gerektiğinde ufak dokunuşlarla dengeye dönmenizi sağlarız. Bugüne kadar yüzlerce kişiye öğrettik. Size de öğretebiliriz.

Yaptığımız işten keyif alıyoruz, ve yuvadan her yeni kuş uçtuğunda biz de sizin kadar heyecanlanıyoruz.

mutlu sürüşler.

Bostancı Bisiklet


Yorumlar

[fbcomments count="off" num="5"]