Çocuklar için Bisiklet Kursu – Bisiklet Dersi

İçerik

Genel Bilgi

Çocuklarda en büyük çoğunluğu 7-12 yaş arası oluşturuyor. Çocuğunuz 4.5 yaşından itibaren ders almaya başlayabilir. Daha küçük yaş çocuklar da başarılı olabilirler. Hareketli, ve konsantrasyonu yüksek olması bir avantajdır. 7 yaş ve üstü çocuklarda büyük oranda ilk günden pedallama sağlanır. Daha küçük çocukların bireysel motivasyonu, atletik yeteneği, ve konsantrasyonuna göre eğitim süresi 1-4 saat arası değişiklik gösterebilir.

Bisiklet Dersi - Bisiklet Kursu Bostancı

Biz iki saatlik blok şeklinde ders tavsiye ediyoruz, ve ilk günden pedallamayı hedefliyoruz. Bostancı Bisiklet Kursu’nda ders ücreti bisiklet dahil 2 saat 300 tl dir. Dilerseniz iki çocuğunuza aynı anda öğretebiliriz.

Çocuk Psikolojisi

Çocuğunuz öğrenmeye istekli değilse, onu zorlamayın. Ona bisiklet kullanmanın faydalarını başkalarıyla kıyaslamadan anlatın. Sonuçta düşme riski olduğu için, istek duyması önemlidir. Bazı çocuklar bisiklet kullanmayı özünde istemelerine rağmen, başarısızlık korkusu, yaşamış oldukları bir travma, ya da sizinle yaşadıkları zor bir eğitim seansı nedeniyle (!) isteksiz görünebilirler. Eğitmen – çocuk iletişimi farklı, ve daha verimli olacaktır.

Ekipman (Bisiklet, Kask vs..)

Çocuğunuzun  bisikleti yoksa uygun bisiklet ve korumalıkları biz temin ederiz. Bir bisikleti varsa ona alışması için getirebilirsiniz. Bu durumda eğitmeniniz sizden bisikletin bir fotoğrafını isteyecektir. Bazı durumlarda önce kendi bisikletimizle öğretip, sonra sizin bisikletinize geçiş sağlarız. Dersin başında eğitmeniniz, bisikletin denge tekerleri varsa çıkarır, tekerlerini gerekirse şişirir, ve frenlerini kontrol eder. Uygunsa onunla devam eder.

Ders Programı

Haftaiçi ve Haftasonu ders yapıyoruz. Çalışanlar için haftaiçi akşam seanslarımız (19:00-21:00) ve sabah erken seanslarımız mevcut. Güneşin yoğun olduğu (12:00 – 16:00) saatler dışında ders yapıyoruz. (6:00 – 12:00 ve 16:00-22:00). Hafta sonları kurs programımız hafta başından dolmaya başlar, bu yüzden erkenden arayarak uygun bir saatte yer ayırtınız.

Rezervasyon

Randevu ayarlamak ya da koşulları öğrenmek için bizi arayabilir ya da whatsapp ile iletişime geçebilirsiniz. Mesajınızda isminizi,boyunuzu, size uygun tarih ve saatleri yazabilirsiniz.

call

tıkla ara

Tel-whatsapp:

0 (535) 305-8156

Dersleri Nerede Veriyoruz?

Dersleri İstanbul Anadolu yakası – Bostancı sahilinde, İdealtepe Sahilinde ve Bostancı Metro istasyonu yakınında Evren Sitesi spor tesislerinde veriyoruz.


Öğrenciler 1. kur sonunda:

Duruş pozisyonundan pedallar vasıtasıyla kalkıp, makul bir mesafe gidebilecek, dönebilecek, fren yaparak durabilecekler.

Öğrenim süresi 30 dk ile 3 saat arasıdır. Ortalama 2 saatte tüm öğrencilerimiz pedallamaya başlıyorlar.

turlar-banner

Örnek Video & Röportajlar

Çocuk öğrencilerimizle derslerden videolar ve ders sonu röportajlar izleyebilir, öğretme tekniğimiz hakkında fikir edinebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular


Yaş sınırlaması var mı?
Yaş sınırlamamız yok. Zindeyseniz, ve istekliyseniz bisiklet öğrenmemeniz için hiç bir sebep yok. 60 yaş üstü olup da aynı gün öğrenen çok öğrencimiz oldu. Bize gelen öğrencilerin yaş ortalaması 40. Çocuklar ise 4-5 yaşından itibaren öğrenebilirler.

Düşer miyim?
Uygun bisiklet, ve kişiye özel öğretme tekniği ile düşme riskini asgariye indiriyoruz. Tabi ki düşme riski mevcut. Ancak “bisiklet düşe düşe öğrenilir” söylemine katılmıyoruz. Öğrencilerimizin büyük çoğunluğu hiç düşmeden birinci kuru tamamlıyorlar. Eğitmeniniz yanında dizlik, dirseklik ve kask getirecektir. Dilerseniz kullanabilirsiniz.

Ücret nedir? Kredi Kartı ile ödeyebilir miyim?
İki saatlik ders toplam 300 tl’dir. Genellikle blok ders yapmayı tercih ediyoruz. Bu sayede bir günde pedallamayı hedefliyoruz. Malesef kredi kartı kabul etmiyoruz.

Bisiklet getiriyor musunuz?
Evet, boyunuza uygun bir bisiklet getiriyoruz. Kendi bisikletiniz varsa alışmak için getirebilirsiniz. Eğitmeniniz, ufak sorunları varsa halledebilir, (örneğin tekerlerini şişirebilir).

Dersi nerede yapıyorsunuz?
İlk seviye dersleri genellikle Bostancı Metro Durağı çıkışı Evren Sitesi futbol sahasında kapalı alanda yapıyoruz. Deneyim derslerini araç trafiğine kapalı bostancı sahilinde veya idealtepe sahilinde yapıyoruz.

Her saat verebiliyor musunuz?
Bizi ararsanız, size uygun bir saatte ders ayarlamaya çalışırız.

Denge sorunum var. Kötü bir düşüş yaşadım. Öğrenebilir miyim?
Kesinlikle. Alışık olmadığınız bir alet üzerinde dengede durmaya çalışırken tedirgin olmanız ve kasılmanız normaldir. Ancak alışmak da sanıldığı kadar zor değildir. Biz öğrenme sürecini küçük aşamalara bölerek bu tedirginliği yok ederiz ve öğrendiklerimizi pekiştirerek gideriz.

Bisiklet Nasıl Sürülür/Kullanılır?

Bisiklete binmeyi öğrenmenin temel unsurları:

  • Denge
  • Bisiklet mekaniğine alışmak (fren, pedallar)
  • Özgüven kazanmak – korkuları yenmek ve
  • Pratik yapmaktır.

Sürücüyü tutarak, götürerek öğretmiyoruz. Kullanıcı ilk andan itibaren dengesini kendi bulması öğrenmelidir. Ancak biz güvenli bir şekilde kullanmanız için gerekli bilgileri size vererek öğrenme aşamasında yanınızda bulunuyoruz.

Bisikleti yavaş kullanmak daha zordur. Fiziksel olarak hızlandıkça tekerlerin dengede durması kolaylaşır. Ancak hızlandıkça da düşme korkusu ağır basar. Biz bu süreçte yanınızda bulunarak, hatalarınız varsa düzeltir, gerektiğinde ufak dokunuşlarla dengeye dönmenizi sağlarız. Bugüne kadar yüzlerce kişiye öğrettik. Size de öğretebiliriz.

Yaptığımız işten keyif alıyoruz, ve yuvadan her yeni kuş uçtuğunda biz de sizin kadar heyecanlanıyoruz.

mutlu sürüşler.

Bostancı Bisiklet