Bisiklet Kursu – İki Saatte Öğrenin!

Genel Bilgi

Bostancı Bisiklet Kursu’nda ders ücreti bisiklet dahil 1,5 saat 1000 tl dir. Birinci kur bisiklet eğitimini alan öğrencilerimizin %90’ı ilk kur sonunda dengede kalmayı ve kendi kendilerine pedallamayı başarıyorlar.  Bisiklet kursumuzda yaş sınırlamamız yok, tek şart “öğrenmeyi istemek”tir. Öğrencilerimizin çocuk/yetişkin oranı kabaca yarı yarıyadır. 4,5 yaşından 73 yaşına kadar öğrencilerimiz oldu.  En büyük çoğunluğu 7-12 yaş ve 30-50 yaş arası oluşturuyor.

Bisiklet Dersi - Bisiklet Kursu Bostancı

Nerede Veriyoruz?

Avrupa Yakası 

Avrupa Yakası eğitimlerimizi  Taksim, Beşiktaş ve Yenikapı‘da veriyoruz. Randevu ve bilgi için bizi arayın.

Anadolu Yakası

Dersleri İstanbul Anadolu yakası – İdealtepe Sahilinde veriyoruz. Randevu ve bilgi için bizi arayın.


Ekipman Temini

Bisiklet Kursu’na katılmak için bisikletiniz olmasına gerek yoktur. Boyunuza uygun bir bisikleti ve kaskı sizin için biz temin edebiliriz. Bir bisikletiniz varsa ona alışmak için getirebilirsiniz.Bazı durumlarda önce kendi bisikletimizle öğretip, sonra sizin bisikletinize geçiş sağlarız. Dersin başında eğitmeniniz, bisikletin denge tekerleri varsa çıkarır, tekerlerini gerekirse şişirir, ve frenlerini kontrol eder. Uygunsa onunla devam eder. Bisiklet almayı düşünüyorsanız, eğitmeniniz size uygun bisiklet konusunda tavsiyelerde bulunabilir.


Kurlar

Başlangıç seviyesinden, şehir içi ulaşım amaçlı kullanıma kadar kurlarımız mevcuttur. Her kur ortalama 2 saat sürer. Siz geliştikçe, eğitmeniniz bir sonraki aşamaya geçer. Gelişim hızı kişiseldir, ve öğrenciden öğrenciye farklılık gösterebilir.

Öğrenciler 1. kur sonunda:

Duruş pozisyonundan pedallar vasıtasıyla kalkıp, makul bir mesafe gidebilecek, dönebilecek, fren yaparak güvenli şekilde durabilecekler. Öğrenim süresi 30 dk ile 3 saat arasıdır. Ortalama 2 saatte tüm öğrencilerimiz pedallamaya başlıyorlar.

Bisiklet Eğitimi Kursları: Başlangıç orta ileri seviyeDers Programı

Haftaiçi ve Haftasonu ders yapıyoruz. Çalışanlar için haftaiçi akşam seanslarımız (19:00-21:00) ve sabah erken seanslarımız mevcut. (5:30-6:00 da dahi başlayabiliriz). Güneşin yoğun olduğu (12:00 – 16:00) saatler dışında bir buçuk saatlik seanslarımız mevcut. (6:00 – 12:00 ve 16:00-22:00). Hafta sonları kurs programımız hafta başından dolmaya başlar, bu yüzden erken arayarak uygun bir saatte yer ayırtınız.

İletişim & Rezervasyon

Randevu ayarlamak ya da koşulları öğrenmek için bizi arayabilir ya da whatsapp ile iletişime geçebilirsiniz. Mesajınızda isminizi,boyunuzu, size uygun tarih ve saatleri yazabilirsiniz.

call

tıkla ara

Tel-whatsapp:

0 (535) 305-8156


turlar-banner

Derslerden Videolar

Bu videolarda, örnek dersler, ders sonu röportajlar ve öğretme tekniklerimizi görebilirsiniz.

Çocuklar ders videoları

Yetişkin ders videoları

Sıkça Sorulan Sorular


Yaş sınırlaması var mı?
Yaş sınırlamamız yok. Zindeyseniz, ve istekliyseniz bisiklet öğrenmemeniz için hiç bir sebep yok. 60 yaş üstü olup da aynı gün öğrenen çok öğrencimiz oldu. Bize gelen öğrencilerin yaş ortalaması 40. Çocuklar ise 4-5 yaşından itibaren öğrenebilirler.

Düşer miyim?
Uygun bisiklet, ve kişiye özel öğretme tekniği ile düşme riskini asgariye indiriyoruz. Tabi ki düşme riski mevcut. Ancak “bisiklet düşe düşe öğrenilir” söylemine katılmıyoruz. Öğrencilerimizin büyük çoğunluğu hiç düşmeden birinci kuru tamamlıyorlar. Eğitmeniniz yanında dizlik, dirseklik ve kask getirecektir. Dilerseniz kullanabilirsiniz.

Ücret nedir? Kredi Kartı ile ödeyebilir miyim?
1,5 saatlik ders toplam 1000tl’dir. Genellikle blok ders yapmayı tercih ediyoruz. Bu sayede bir günde pedallamayı hedefliyoruz. Malesef kredi kartı kabul etmiyoruz.

Bisiklet getiriyor musunuz?
Evet, boyunuza uygun bir bisiklet getiriyoruz. Kendi bisikletiniz varsa alışmak için getirebilirsiniz. Eğitmeniniz, ufak sorunları varsa halledebilir, (örneğin tekerlerini şişirebilir).

Dersi nerede yapıyorsunuz?
Dersleri Yenikapı, İdealtepe, Beşiktaş ve Taksimde veriyoruz.

Her saat verebiliyor musunuz?
Bizi ararsanız, size uygun bir saatte ders ayarlamaya çalışırız.

Denge sorunum var. Kötü bir düşüş yaşadım. Öğrenebilir miyim?
Kesinlikle. Alışık olmadığınız bir alet üzerinde dengede durmaya çalışırken tedirgin olmanız ve kasılmanız normaldir. Ancak alışmak da sanıldığı kadar zor değildir. Biz öğrenme sürecini küçük aşamalara bölerek bu tedirginliği yok ederiz ve öğrendiklerimizi pekiştirerek gideriz.

Bisiklet Nasıl Sürülür/Kullanılır?

Bisiklete binmeyi öğrenmenin temel unsurları:

  • Denge
  • Bisiklet mekaniğine alışmak (fren, pedallar)
  • Özgüven kazanmak – korkuları yenmek ve
  • Pratik yapmaktır.

Sürücüyü tutarak, götürerek öğretmiyoruz. Kullanıcı ilk andan itibaren dengesini kendi bulması öğrenmelidir. Ancak biz güvenli bir şekilde kullanmanız için gerekli bilgileri size vererek öğrenme aşamasında yanınızda bulunuyoruz.

Bisikleti yavaş kullanmak daha zordur. Fiziksel olarak hızlandıkça tekerlerin dengede durması kolaylaşır. Ancak hızlandıkça da düşme korkusu ağır basar. Biz bu süreçte yanınızda bulunarak, hatalarınız varsa düzeltir, gerektiğinde ufak dokunuşlarla dengeye dönmenizi sağlarız. Bugüne kadar yüzlerce kişiye öğrettik. Size de öğretebiliriz.

Yaptığımız işten keyif alıyoruz, ve yuvadan her yeni kuş uçtuğunda biz de sizin kadar heyecanlanıyoruz.

Ders Bölgesine Ulaşım

Toplu taşıma ile:

Marmaray Yenikapı İstasyonu.

Marmaray İdealtepe İstasyonu.

Araba ile:

Yenikapı etkinlik alanı yakınında isparka parkedebilirsiniz.

Bostancı-Maltepe sahil yolunda Küçükyalı üst geçidine gelmeden, İBB Orhangazi Şehir Parkı’na giriş yapın. Park içinden maltepe yönünde ilerleyin ve park edin.

mutlu sürüşler.

Bostancı Bisiklet