Kadıköy Bisiklet Kursu – Özel Bisiklet Dersleri

Yetişkin ve Çocuklara 2 saatte bisiklet sürmeyi öğretiyoruz:

Kadıköy Bisiklet Kursu’nda özel ders ücreti  saatlik 300 tl (2 saat 600) dir. Birinci kur bisiklet eğitimini alan öğrencilerimizin %90’ı 2 saat sonunda kendi kendilerine pedallamayı başarıyorlar. Dersleri İdealtepe Sahili’nde trafiğe kapalı alanda yapıyoruz. Bisikleti ve dilerseniz korumalıkları biz temin ediyoruz. Bisiklet kursu’nda yer ayırtmak için, bizi arayın.

Bisiklet Dersi - Bisiklet Kursu Bostancı

Yaş sınırlamamız yok, tek şart “öğrenmeyi istemek“.

rezervasyon / detaylar için:

call

tıkla ara

Tel-whatsapp:

0 (535) 305-8156

Öğrenciler 1. kur sonunda:

Duruş pozisyonundan pedallar vasıtasıyla kalkıp, makul bir mesafe gidebilecek, dönebilecek, fren yaparak durabilecekler.

Öğrenim süresi 30 dk ile 3 saat arasıdır. Ortalama 2 saatte tüm öğrencilerimiz pedallamaya başlıyorlar.

Başlangıç Seviyesi Ders videoları:

Sürücüyü tutarak, ya da götürerek öğretmiyoruz. Kullanıcı ilk andan itibaren dengesini kendi bulmayı öğrenmelidir. Ancak biz güvenli bir şekilde kullanmanız için gerekli bilgileri size vererek öğrenme aşamasında yanınızda bulunuyoruz. Bisiklete binmeyi öğrenmenin temel unsurları:

  • Denge
  • Bisiklet mekaniğine alışmak (fren, pedallar)
  • Özgüven kazanmak – korkuları yenmek ve
  • Pratik yapmaktır.

Bisiklet Nasıl Sürülür/Kullanılır?:

Bisikleti yavaş kullanmak daha zordur. Fiziksel olarak hızlandıkça tekerlerin dengede durması kolaylaşır. Ancak hızlandıkça da düşme korkusu ağır basar. Biz bu süreçte yanınızda bulunarak, hatalarınız varsa düzeltir, gerektiğinde ufak dokunuşlarla dengeye dönmenizi sağlarız. Bugüne kadar onlarca kişiye öğrettik ve garanti veriyoruz: üç saatte öğretemezsek, dördüncü saati ücretsiz veriyoruz.

Yaptığımız işten keyif alıyoruz, ve yuvadan her yeni kuş uçtuğunda biz de sizin kadar heyecanlanıyoruz.

SIKÇA SORULAN SORULAR


Yaş sınırlaması var mı?
Yaş sınırlamamız yok. Zindeyseniz, ve istekliyseniz bisiklet öğrenmemeniz için hiç bir sebep yok. 60 yaş üstü olup da aynı gün öğrenen çok öğrencimiz oldu. Bize gelen öğrencilerin yaş ortalaması 40. Çocuklar ise 4-5 yaşından itibaren öğrenebilirler.

Düşer miyim?
Uygun bisiklet, ve kişiye özel öğretme tekniği ile düşme riskini asgariye indiriyoruz. Tabi ki düşme riski mevcut. Ancak “bisiklet düşe düşe öğrenilir” söylemine katılmıyoruz. Öğrencilerimizin büyük çoğunluğu hiç düşmeden birinci kuru tamamlıyorlar.

Ücret nedir? Kredi Kartı ile ödeyebilir miyim?
İki saatlik ders toplam 600 tl’dir. Genellikle blok ders yapmayı tercih ediyoruz. Bu sayede bir günde pedallamayı hedefliyoruz. Malesef kredi kartı kabul etmiyoruz.

Bisiklet getiriyor musunuz?
Evet, boyunuza uygun bir bisiklet getiriyoruz. Kendi bisikletiniz varsa alışmak için getirebilirsiniz. Eğitmeniniz, ufak sorunları varsa halledebilir, (örneğin tekerlerini şişirebilir).

Dersi nerede yapıyorsunuz?
Dersi araç trafiğine kapalı bostancı sahilinde yapıyoruz. Bisiklet ve yaya trafiği oluyor, ancak çalışmalarımızı daha tenha olan ceplerde gerçekleştiriyoruz.

Dersler özel mi? Her saat verebiliyor musunuz?
Evet özel ders. Bizi ararsanız, size uygun bir saatte ders ayarlamaya çalışırız. İsteğe göre grup dersi verebiliriz. Kişisel öğrenme süresi etkilenmeyecektir. Ancak gruptaki herkesin öğrenme hızı eşit olmayabilir. Grup ders ücreti saatlik 50 dir.

Denge sorunum var. Kötü bir düşüş yaşadım. Öğrenebilir miyim?
Kesinlikle. Alışık olmadığınız bir alet üzerinde dengede durmaya çalışırken tedirgin olmanız ve kasılmanız normaldir. Ancak alışmak da sanıldığı kadar zor değildir. Biz öğrenme sürecini küçük aşamalara bölerek bu tedirginliği yok ederiz ve öğrendiklerimizi pekiştirerek gideriz.

Bisiklet Nasıl Sürülür/Kullanılır?:

Bisiklete binmeyi öğrenmenin temel unsurları:

  • Denge
  • Bisiklet mekaniğine alışmak (fren, pedallar)
  • Özgüven kazanmak – korkuları yenmek ve
  • Pratik yapmaktır.

Sürücüyü tutarak, götürerek öğretmiyoruz. Kullanıcı ilk andan itibaren dengesini kendi bulması öğrenmelidir. Ancak biz güvenli bir şekilde kullanmanız için gerekli bilgileri size vererek öğrenme aşamasında yanınızda bulunuyoruz.

Bisikleti yavaş kullanmak daha zordur. Fiziksel olarak hızlandıkça tekerlerin dengede durması kolaylaşır. Ancak hızlandıkça da düşme korkusu ağır basar. Biz bu süreçte yanınızda bulunarak, hatalarınız varsa düzeltir, gerektiğinde ufak dokunuşlarla dengeye dönmenizi sağlarız. Bugüne kadar yüzden fazla kişiye öğrettik ve garanti veriyoruz: üç saatte öğretemezsek, dördüncü saati ücretsiz veriyoruz.

Yaptığımız işten keyif alıyoruz, ve yuvadan her yeni kuş uçtuğunda biz de sizin kadar heyecanlanıyoruz.

Ders Bölgesine Ulaşım:

Anadolu Yakasından: 

Kadıköy’den dolmuş, 4, 16 hatları ile ya da Metro (Bostancı) + Minibüs (Dudullu Bostancı) aktarması ile. Ümraniye’den 19D,10 ile gelebilirsiniz.

Avrupa Yakasından: 

Bakıröy- Yenikapı – Kadıköy – Bostancı İDO seferleri ile , Beşiktaş – Bostancı İDO seferleri ile ,Taksim – Bostancı direk dolmuş ve 251,252,129T, 202 otobüsleri ile gelinebilir.

Marmaray, ve Metrobüs son duraklarından dolmuş, minibüs ya da otobüs aktarması yaparak, (Marmaray son duraktan Kadıköy’e metro ile gitmelisiniz), Marmaray ya da Metrobüsten Metro aktarması ile Bostancı’ya gelip, taksi, minibüs ya da otobüsle Bostancı sahiline inebilirsiniz.

Vapur ile Kadıköy’e ulaşıp dolmuş ya da otobüs ile gelebilirsiniz.

Araba ile:

Kadıköy istikametinden, sahil yolu üzerinde, Bostancıya gelmeden Çatana Restoran Karşısı.

E5’ten Bostancı sapağında Bostancı (sahil) yönüne dönüp, alt geçitlerden geçerek Bağdat Caddesine varın. Cadde üzerinde rampa yukarısı ilk ışıklarda değil, bir sonraki yoldan (Taşlı Çeşme Sokak) sahile inerek ders bölgesine ulaşabilirsiniz.

Ders alanına 50 metre mesafede ücretli ispark otoparkı mevcuttur.  

Ders Programı:

Aşağıdaki boş saatlerden size uygun bir zaman aralığı seçip bizi arayabilirsiniz.

Başlangıç seviyesini bitirmiş, ya da zaten sürmeyi bilen ve eğitmen eşliğinde kendini geliştirmek isteyenler için kursumuzda orta seviye kurlar da mevcuttur:

Bisiklet Eğitimi Kursları: Başlangıç orta ileri seviye

mutlu sürüşler.

Kadıköy Bisiklet Kursu


Yorumlar

[fbcomments count="off" num="5"]